Český zákon o přístupnosti

Zákon č. 99/2019 Sb.

Plný název tohoto zákona je Zákon o přístupnosti internetových stránek a mobilních aplikací a o změně zákona č. 365/2000 Sb., o informačních systémech veřejné správy a o změně některých dalších zákonů, ve znění pozdějších předpisů.

Samotná litera zákona je stručná, ale spletitá. Když si text prostudujeme, zjistíme, že zákon od povinných subjektů, tedy i škol, skrze evropskou normu EN 301 549 V2. 1.2 požaduje splnění požadavků mezinárodní normy Web Content Accessibility Guidelines 2.1 v úrovních A-AA.

Časová osa uplatňování pravidel přístupnosti

Důležité termíny se týkají všech povinných subjektů, mezi které spadají i školy. Přehledný harmonogram nabídli úředníci Ministerstva vnitra na svých stránkách:

Časová osa uplatňování pravidel přístupnosti

• Zákon č. 99/2019 Sb.