eduroam

Pokud zvažujete zapojení své školy pro projektu eduroam, rádi Vám pomůžeme. Společnost Kinet se stará téměř o tři desítky škol, jimž provozujeme webové stránky, dodáváme hardware, spravujeme síť a pomáháme s plněním podmínek konektivity pro eduroam.

Co je projekt eduroam?

Síť eduroam zajišťuje bezpečné roamingové prostředí mezi evropskými výzkumnými a vzdělávacími institucemi. Registrovaný uživatel má jediný účet ve své domovské síti a tento účet jej opravňuje k bezplatnému použití bezdrátové sítě kteréhokoliv člena projektu. Použití roamingu je jednoduché – řádně nastavené zařízení účastníka se připojuje automaticky, jakmile je síť eduroam k dispozici. Podobně jako funguje připojení k zahraničním sítím mobilních operátorů v rámci roamingu. Odtud také akronym: education roaming.

Připojení školy k síti eduroam je nezbytnou podmínkou pro splnění standardu konektivity, který definuje základní technická kritéria pro projekty předložené ve výzvách č. 66, 67 a 68 programu IROP.

Pokud si nevíte rady s implementací, obraťte se na nás. S připojením vaší školy do sítě eduroam vám umíme pomoci.

Chci konzultaci