SSL certifikát

Důvěryhodný a bezpečný web

Instalace SSL certifikátu umožní, aby stránky fungovaly na protokolu HTTPS (Hypertext Transfer Protocol Secure). Ten oproti základnímu komunikačnímu protokolu HTTP zajistí šifrovaný přenos dat mezi prohlížečem a serverem. Jedná se tedy primárně o bezpečnostní prvek. Vy jej získáte ke svým stránkám jako součást našeho balíčku služeb.

Optimalizace pro webové vyhledávače

Přístup k webovým stránkách prostřednictvím šifrovaného spojení je dnes již naprostým standardem. Internetové prohlížeče v čele s Google Chrome nepřímo tlačí na provozovatele webových stránek k jeho zavedení. Např. prohlížeč Chrome označuje stránky načtené přes nešifrovaný protokol jako nedůvěryhodné, čímž odrazuje uživatele od návštěvy těchto stránek. Nezanedbatelný je také fakt, že vyhledávač Google už delší dobu zvýhodňuje ve svých výsledcích weby, které jsou na HTTPS. Implementace SSL certifikátu je tedy i pomocníkem při optimalizaci pro webové vyhledávače (SEO). Ve výsledcích vyhledávání vám zajistí lepší pozice.